70mm kino Centrum Panorama

Kino Panorama Varnsdorf je jedno z mála Evropských kin schopných promítat 70mm filmy. A navíc na jednom z největších a navíc prohnutých pláten ze všech Evropských kin, které tento formát ještě umí promítat. Po zkvalitnění 35mm technologií v 90. letech došlo k velké likvidaci 70mm kin po celé Evropě pro jejich velkou technologickou i finanční náročnost. Kino Panorama je jedno z velmi mála kin, kde byla tato technologie záměrně zachovaná a je nejen plně funkční, ale i modernizovaná a vylepšovaná tak, aby z dnes již mnohdy archivních filmových kopií dostala maximum. Festivalový ročník 2015 proběhl s velkým úspěchem a tak je velká pravděpodobnost, že se se 70mm projekcí neloučíme na dlouho.

O proběhnuvším festivalu 2015 si můžete přečíst recenze na řadě míst:

- Hlas Severu 10/2015

- www.in70mm.com (Německy, Česky)

70mm a 3D kino Centrum Panorama

Proč k nám?

Panoramatické plátno subjektivně působí při projekci širokoúhlého filmu až monumentálním dojmem, který nezažijeme v žádném ze současných ale ani bývalých pražských kin, včetně tolik vzpomínané legendární Alfy na Václavském náměstí. Celý objekt navíc vyzařuje velmi příjemnou atmosféru.

Stručně řečeno: “Cítíte se zde jako v klasickém kině.

Projekt digitalizace Kina Centrum Panorama Varnsdorf dle standartu DCI podpořili : Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie a Město Varsndorf.