Dokument z roku 2006 o koupi a rekonstrukci kina Centrum Panorama v severočeském Varnsdorfu. Dokument popisuje události od koupě kina v roce 2001 až do jeho znovuotevření v roce 2005, po zhruba 15 letech chátrání.

Documentary video from year 2006 about the purchase and reconstruction of the cinema Centrum Panorama in Varnsdorf, North Bohemia. The documentary describes events from the purchase of a cinema in 2001 until its reopening in 2005, after about 15 years of deterioration.


Historie i současnost kina Centrum Panorama ve Varnsdorfu v roce 2018. Pohled na zářivou budovatelskou historii, smutné období po revoluci i nové vzkříšení pod vedením nového majitele Pavla Nejtka.

History and present of the cinema Centrum Panorama in Varnsdorf, Czech Republic in year 2018. A look at the brilliant builder's history, the sad period after the revolution, and the new resurrection under the direction of the new owner Pavel Nejtek.

Proč k nám?

Panoramatické plátno subjektivně působí při projekci širokoúhlého filmu až monumentálním dojmem, který nezažijeme v žádném ze současných ale ani bývalých pražských kin, včetně tolik vzpomínané legendární Alfy na Václavském náměstí. Celý objekt navíc vyzařuje velmi příjemnou atmosféru.

Stručně řečeno: “Cítíte se zde jako v klasickém kině.

Projekt digitalizace Kina Centrum Panorama Varnsdorf dle standartu DCI podpořili : Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie a Město Varsndorf.